Дослідження поверхні імплантатів різних виробників

Дослідження 2015 р.

EDI JOURNAL

Дослідження: якісний елементний аналіз поверхонь 65 систем імплантатів 37 виробників

DR DIRK DUDDECK, DR JORG NEUGEBAUER & University Hospital of Cologne, під егідою европеської Асоціації дентальної імплантології.

 


У новому номері журналуEDI Journal– березень, 2015 року, було опубліковано нове дослідження 65 поверхонь імплантатів 37 виробників імплантаційні систем. Дане дослідження було проведено незалежними експертами з Німеччини спільно з медичним університетом м Кельна, під патронажем Європейською Асоціацією дентальної імплантології. Поряд з іншими імплантаційним системами, були ісcледовани дентальні імплантати MIS, які показали найкращі результати з точки зору критеріїв обробки і очищення поверхні імплантатів.

Дослідження 2014 г.


Короткий огляд доповіді про дослідження поверхонь 62 моделей імплантатів
різних виробників.

 

Чималою проблемою в стоматологічній галузі сьогодні є мала кількість масштабних наукових досліджень, що стосуються порівняльного аналізу цілих груп виробів медичного призначення, що мають дійсно незалежний і неупереджений характер. Але ж подібні дослідження могли б дати ясну картину, що характеризує пропоновані стоматологічної спільноті матеріали та вироби різних виробників. Мало того, часто відсутні не тільки подібні порівняльні дослідження, але і стандарти оцінки якості для даних груп виробів, які давали б оціночні ознаки або хоча б затверджені критерії оцінок, на підставі чого можна було зробити певні висновки про доцільність використання тих чи інших продуктів, з точки зору рівня їх відповідності цим стандартам. У підсумку, дана ситуація призвела до того, що джерелами інформації для нас є дослідження, які фінансуються самими ж виробниками продукції для стоматологічної галузі, що не додає впевненості в об’єктивності отриманих в їх результаті даних. Максимальна ж довіру викликають результати робіт незалежних дослідницьких груп з наукових співтовариств, отриманих в ході багаторічних і численних досліджень, проведених представниками різних галузей медицини, техніки, виробництва і матеріалознавства, де кожен з них є безумовним авторитетом в своєму напрямку. Будь-яке по справжньому незалежне наукове дослідження, проведене компетентними представниками наукового і медичного співтовариства, є безцінним і вкрай важливим не тільки для сьогоднішнього дня, але і для дня завтрашнього як визначального вектора розвитку нових технологій і методик, а також мають величезне значення з точки зору становлення стандартів якості виробництва в конкретних групах медичної стоматологічної продукції.

У світлі всього сказаного вище, ми б хотіли обговорити  статтю,що недавно вийшла в журналі POSEIDO Journal2 під редакцією пана Жан-Поль Давідас (Jean-Paul Davidas) 3 – “В пошуках нового міжнародного стандарту для характеризації, класифікації та ідентифікації поверхонь імплантуємих матеріалів: початок довгого шляху до оцінки поверхні дентальних імплантатів “(POSEIDO Journal, Volume 2, Issue 1, March 2014 року). Дане дослідження незалежної міжнародної групи експертів4 цікаво не тільки своїм глобальним і чітким структурним підходом до аналізу поверхонь імплантатів вироблених різними виробниками, але і встановлюються новим стандартом параметрів характеризації та стандартизації поверхні сучасного дентального імплантату. Дослідження включало в себе не тільки лабораторні випробування зразків готової продукції, а й відвідування заводів-виробників з метою ознайомлення з технологіями, методами і засобами виробництва обробки поверхонь. Дослідження є фінансово незалежним і проводилося на кошти виділені грантом Національного Дослідницького Фонду Кореї (фінансується урядом Республіки Корея) і засобами виділеними Фондом Досліджень Франції.

Небогато інформації про те, що вдає із себе сама організація POSEIDO, в науковому журналі, в якому і були опубліковані результати згаданого вище дослідження. POSEIDO – є некомерційною міжнародною науковою організацією, створеною для проведення об’єктивних і незалежних наукових досліджень в області пародонтології, хірургії черепно-щелепно-лицевої ділянки та порожнини рота, естетичної та реставраційної стоматології та особливо імплантології. Назва POSEIDO це абревіатура від «Periodontology, Oral Surgery, Esthetic and Implant Dentistry Organization». Пародонтологія, Щелепно-лицьова хірургія, Естетична стоматологія та Імплантологія (дисципліни POSEID) представляють собою тісно взаємопов’язані клінічні та наукові дисципліни, які в даний час є виключно актуальними і служать базою для розвитку нових методів і технологій. Організація POSEIDO, що базується в Женеві (Швейцарія), включає наукові структурні підрозділи та кафедри 33 країн світу. Більшість експертів є представниками з галузі стоматології та щелепно-лицевої хірургії, однак серед них також зустрічаються фахівці в області ортопедії, матеріалознавства та інших наукових дисциплін, що перетинаються з темами досліджень POSEID (наприклад, матеріали імплантуються в кісткові дефекти, медичні стратегії регенерації кісткової тканини і т .п.). Діяльність учасників організації спрямована на сприяння проведенню незалежних досліджень. Основна мета організації POSEIDO полягає у встановленні зв’язків між міжнародними дослідницькими групами, організації міжнародного науково-дослідницького співтовариства та створення нейтральної міжнародної платформи для публікації дебатів, консенсусних конференцій і оригінальних наукових статей з усіх швидкозростаючих і розвиваються областей дисциплін POSEIDО.

І ось, журнал «POSEIDO Journal» в номері 2014; 2 (1): 1-104 публікує велику (111 сторінок) статтю-дослідження колективу соавторів4, яке встановлює новий стандарт вивчення і оцінки поверхонь дентальних імплантатів ISIS (Implant Surface Identification Standard. POSEIDO Journal, Page 7, Volume 2, Issue 1, March 2014 року). Також в даному дослідженні, проведеним відповідно до нового стандарту ISIS, присутній опис поверхонь 62 моделей імплантатів різних виробників. Даний стандарт розбиває поверхні на кілька груп залежно від методу нанесення (модифікації / обробки) поверхні, і дає два основних напрямки дослідження – хімічний і морфологічний аналізи, а також точні критерії оцінки результатів отриманих в ході їх проведення.

 

   

Ми не маємо можливості опублікувати всі матеріали, наведені в цій статті, але пропонуємо Вам ознайомитися з основними розділами тезисно, а також розглянути результати дослідження по продукції деяких виробників, які зустрічаються на російському стоматологічному ринку.

Актуальність даного дослідження і необхідність введення стандартів ідентифікації поверхонь імплантатів (ISIS) обгрунтовується у введенні, з якого ми і почнемо знайомство з цією публікацією:

 

“Матеріали, що імплантуються широко використовуються в повсякденній клінічній практиці в багатьох сферах медицини. У стоматології та ортопедії багато матеріалів контактують безпосередньо з кістковою тканиною, відповідно створюються нові поверхні, спеціально призначені для поліпшення взаємодії між імплантатом і кістковою тканиною. В області стоматології більшість компаній в даний час рекламують свої власні поверхні, що є одним з вагомих комерційних аргументів, які використовуються для переконання клієнтів в ефективністі застосування нових продуктів. При цьому більшості клініцистів невідомо, що насправді до сих пір відсутні реальні стандарти визначення мінімальної якості поверхонь комерційно доступних імплантатів. Насправді немає навіть стандарту, відповідно до якого повинна виконуватися оцінка характеристик поверхонь дентальних імплантатів.

Ця ситуація породила безліч проблем в минулому. Внаслідок відсутності єдиного стандарту і чітких визначень, багато компаній використовують невірні твердження (наприклад, деякі продукти носять назву наномодіфіцірованних, в той час як вони такими не є, незалежно від використовуваного визначення) або представляють на стоматологічному ринку продукти, що не відповідають мінімальним санітарним нормам і значно підвищують ризик інфікування пацієнтів. Завдяки глобалізації ринку виробництво імплантатів стало можливим в будь-якій точці світу: повна відсутність контролю за якістю продукції призводить до різкого зростання кількості низькоякісних продуктів, вільно представлених на стоматологічному ринку. Більш того, в останні роки навіть великі і відомі компанії зіткнулися з серйозними проблемами в плані виробництва своєї продукції, проте користувачам не повідомлялося практично ніякої інформації про використання ними продуктів з дефектними поверхнями “(POSEIDO Journal, Page 1, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

Скажемо більше, специфіка ринку стоматологічної продукції  така, що стоматологи взагалі не мають об’єктивної оціночної інформації і часто змушені задовольнятися лише голослівними твердженнями торгових представників про вигоди, переваги і просунуті технології виробництва саме представленої ним продукції. Стикаючись з подібними продавцями, ми неодноразово чуємо різні характеристики: “нано-“, “мікро”, “Морзе” і “холодне зварювання”, “кращі в світі”, “перші на ринку “і” майбутнє сьогодні “.

“Опинившись в настільки незрозумілої ситуації з практично повною відсутністю контролю якості медичних виробів, стоматолог стає жертвою, яка сама ставить себе під удар. При установці дентального імплантату, стоматолог несе відповідальність – в більшості правових систем – за матеріал, який він вибрав і встановив в порожнині рота пацієнта. Як правило, клініцист не може перевірити справжність всіх заявлених характеристик виробу, що продається тією чи іншою компанією. У кращому випадку, він може визначити конкретне сімейство поверхонь (наприклад, поверхня після піскоструминної обробки та кислотного травлення, тип SLA) і таким чином спробувати захистити себе, проте у нього не маєте доступу до надійної стандартизованої інформації, необхідної для обґрунтування вибору імплантіруємого матеріалу. У разі виникнення серйозних проблем з використовуваної продукцією, клініцист виявляється абсолютно незахищений.

Міжнародна наукова література також не забезпечує захисту вибору клініциста. Більшість компаній спонсорують дослідження, які доводять безпеку їхньої продукції, при цьому негативні результати публікуються вкрай рідко. Навіть якщо в статті вказується інформація про джерела фінансування дослідження, безпосередньо сама стаття пишеться, як правило, в ключі, вигідному для основного джерела фінансування. Крім того, сортування і інтерпретація здебільшого опублікованих даних являє собою складну задачу навіть для фахівців внаслідок відсутності єдиних стандартів і чітких визначень “(POSEIDO Journal, Page 2, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

Для вирішення даної проблеми і був розроблений новий стандарт дослідження поверхонь ISIS. Остаточний вигляд системи ISIS був описаний в деталях і затверджений робочою групою. Всі назви та скорочення були згруповані в стандартизовану ISIS-таблицю (ідентифікаційну карту), відповідно до якої отримані в результаті досліджень дані фіксувалися, аналізувалися і заповнювалися. Зразок даної таблиці ми наводимо нижче:

table1

Таблиця. Стандартизована таблиця ISIS перегрупування всіх термінів, акронімів і визначень, використовуваних в системі Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS). (POSEIDO Journal, Page 11, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

Розглянемо отримані в результаті досліджень дані по поверхнях деяких представлених на ринку виробників. Ідентифікаційні карти з даними результатами представлені після кожного ув’язнення.


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Nobel Biocare:

 


«TiUnite(Nobel Biocare, Гетеборг, Швеція) представляє анодовану поверхню з товстим шаром діоксиду титану TiO2 (> 100 нм). Поверхня хімічно змінена шляхом інтеграції великої кількості фосфору під час її анодування. Також було виявлено неорганічне забруднення поверхні фторидами і сульфатами. Поверхня – мікропориста (пори утворюються при анодуванні), гладка на нанорівні з протяжними тріщинами, що виникають в процесі анодування ». (POSEIDO Journal, Page 27, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

table nobel

Ідентифікаційна карта поверхні NobelTiUnite відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
TiUnite (Replace; Nobel Biocare, Гетеборг, Швеція)
(Номер в каталозі: 32217; Серія: 432892)
Рентгенівська Фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Кисень
Титан
Фосфор
Вуглець
Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії(СЕМ ПЕ)
Протяжні тріщини наногладка
Мікропори
Помірна мікропористість
Поверхня
TiUnite (Nobel Biocare, Гетеборг, Швеція)
Основний матеріал (Core)
Комерційно чистий титан класу 4(G4Ti)
Забруднення
Фосфор (Р) – Високий ступінь імпрегнації (HI). Сірка (S) – Фтор (F) – неорганічне забруднення (IPol)
Мікротопографія (Micro)
Пориста(Po) Помірна (Mo)

Екстра груба (Re)

Нанотопографія (Nano)
Гладка (S)
Глобальна архітектура (Archi)
Нефрактальна (NF)Гомогенна (Ho)

Протяжні тріщини (EC)

(POSEIDO Journal, Page 29, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії GC:

 

 


«Genesio (GC Corporation, Токіо, Японія) – поверхня, піддана піскоструминної обробці / кислотному травленню. Відзначається повна відсутність ознак забруднення або хімічної модифікації. Поверхня – максимально мікрошорстка, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату »(POSEIDO Journal, Page 42, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

table Genesiso

Ідентифікаційна карта поверхні GCGenesio відповідно до кодифікацією Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
GC Genesio Plus Re V (GC Corporation, Токіо, Японія)
(Номер в каталозі: 68472; Серія: 1109121
Рентгенівська фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Вуглець
Скануюча електронна мікроскопія польовій емісії (СЕМ ПЕ)
Наногладка
Максимальна мікрошорсткість
Поверхня
Genesio (GC Corporation, Токіо, Японія)
Основний матеріал (Core)
Комерційний чистий титан класу 4(G4Ti)
Забруднення
Відсутні
Мікротопографія (Micro)
Шероховата(R). Максимальна (Ma).

Груба(Ru)

Нанотопографія (Nano)
Гладка (S)
Глобальна архитектура (Archi)
Нефрактальна(NF) Гомогенна(Ho)

(POSEIDO Journal, Page 46, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії ITI Straumann:

 


«Straumann SLA(ITI Straumann, Базель, Швейцарія) являє собою поверхню, оброблену піскоструменем і протравлену кислотою. В ході аналізу було виявлено неорганічне забруднення поверхні кремнієм. Поверхня помірно мікрошорстка, наногладка, однорідна по всьому тілу імплантату »(POSEIDO Journal, Page 41, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

table straumann

Ідентифікаційна карта поверхні Straumann SLA відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
SLA (Standard Plus; ITI Straumann, Базель, Швейцарія)
(Номер в каталозі: 043.6535; Серия: AW283)
Рентгенівська Фотоемісійніа спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Вуглець Кіслород
Скануюча електронна мікроскопія польової емісії (СЕМ ПЕ)
Наногладка
Помірна мікрошорсткість
Поверхня
Straumann SLA (ITI Straumann, Базель, Швейцарія)
Основний матеріал (Core)
Комерційний чистий титан класу 4(G4Ti)
Забруднення
Кремній (Si) – Неорганічне забруднення (IPol)
Мікротопографія (Micro)
Шероховата(R). Помірна (Mo).

Груба(Ru)

Нанотопографія (Nano)
Гладка (S)
Глобальна архітектура (Archi)
Нефрактальна(NF)Гомогенна(Ho)

 (POSEIDO Journal, Page 43, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Dentsply Friadent:

 


«Ankylos (Dentsply Friadent, Мангейм, Німеччина) – поверхня, оброблена піскоструменем / піддана кислотному травленню. На поверхні були виявлені частинки оксиду алюмінію (Al2O3). Крім того, на поверхні були виявлені багато інших неорганічних забруднень, такі як натрій, фтор, кальцій, фосфор (у вигляді фосфату), цинк, хлор і сірка (у вигляді сульфату). Поверхня – помірно мікрошорстка і наногладка, гетерогенна по всьому тілу імплантату (зокрема через численні залишкові речовини). У цьому дослідженні проводився аналіз більш ранньої версії поверхні Ankylos; остання версія теоретично аналогічна поверхонь Xive і Frialit »(POSEIDO Journal, Page 41, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

 

table Ankylos

Ідентифікаційна карта поверхні Ankylos відповідно до кодифікацією Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Ankylos (Dentsply Friadent, Мангейм, Німеччина)
(Номер в каталозі: 31010058; Серія: 20015872)
Рентгенівська фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Сірка

Вуглець

Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії (СЕМ ПЕ) Частинки алюмінія наногладка поміпна мікрошероховатість. Поверхня Ankylos (Dentsply Friadent, Мангейм, Німеччина) Основний матеріал (Core) Комерційно чистий титан класу 2 (G2Ti) Забруднення Оксід алюмінію (Al2O3) – напилення покриття (SC). Натрій (Na) – Фтор (F) – Кальцій (Ca) – Фосфор (Р) – Цинк (Zn) – Хлор (Cl) – Сірка (S) – Неорганічне забруднення (IPol) мікротопографії (Micro)

Шероховата(R).

Помірна (Mo).

Груба(Ru)

Нанотопографія (Nano)Гладкая (S) Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна(NF)

Гетерогенна(He)

 

(POSEIDO Journal, Page 43, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Dentsply Friadent:

 


    «XiveS (Dentsply Friadent, Мангейм, Німеччина) – поверхня, оброблена пескоструєм / протравлена кислотою (процес, званий Friadent Plus). В ході аналізу було виявлено неорганічне забруднення поверхні кальцієм і сіркою. Поверхня максимально мікрошероховата, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату.

Frialit (Dentsply Friadent, Мангейм, Німеччина) – поверхня, оброблена піскоструменем / піддана кислотному травленню (процес, званий Friadent Plus). Виявлено неорганічне забруднення поверхні кремнієм і фтором. Поверхня помірно мікрошероховата, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату. Теоретично поверхні Frialit і Xive повинні були бути аналогічні один одному, проте на практиці між ними були виявлені істотні відмінності »(POSEIDO Journal, Page 41, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

table Frialit

table XiVe

Ідентифікаційна карта поверхні Frialit відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Frialit plus (Dentsply Friadent, Мангейм, Німеччена)
(Номер в каталозі: 36-0463; Серія: M080001393)
Рентгенівська фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Вуглець

Кремній

Скануюча електронна мікроскопія польовій емісії (СЕМ ПЕ) Наногладка Помірна мікрошероховатість Поверхня Frialit (Dentsply Friadent, Мангейм, Німеччина) Основний матеріал (Core) Комерційно чистий титан класу 2 (G2Ti) Забруднення Кремній (Si) – Фтор (F) – Неорганічне забруднення (IPol) мікротопографії (Micro )

Шероховата(R).

Помірна (Mo).

Груба(Ru)

Нанотопографія (Nano) Гладка (S) Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна(NF)

Гомогенна(Ho)

 

(POSEIDO Journal, Page 44, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Dentium Co:

 


“Dentium Superline (Dentium Co., Сеул, Корея) – поверхня, піддана піскоструминної обробці / кислотному травленню. Виявлено неорганічне забруднення поверхні кремнієм. Поверхня – помірно мікрошорстка, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату” (POSEIDO Journal, Page 42, Volume 2 , Issue 1, March 2014 року).

table dentium

 

Ідентифікаційна карта поверхні DentiumSuperlineв відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Dentium Superline (Dentium Co., Сеул, Корея)
(Номер в каталозі: FX45125W; Серія: J050100411)
Рентгенівська фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Вуглець

Кремній

Скануюча електронна мікроскопія польовій емісії (СЕМ ПЕ) Наногладка Помірна мікрошорсткіть Поверхня Dentium Superline (Dentium Co., Сеул, Корея) Основний матеріал (Core) Комерційно чистий титан класу 4 (G4Ti) Забруднення Кремній (Si) – Неорганічне забруднення (IPol) мікротопографії (Micro)

Шероховата(R).

Помірна (Mo).

Груба(Ru)

Нанотопографія (Nano)Гладка (S) Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна(NF)

Гомогенна(Ho)

 

(POSEIDO Journal, Page 45, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Osstem Implant Co .:

 


«OsstemSA (Osstem implant Co., Пусан, Корея) – поверхня, оброблена піскоструєм / піддана кислотному травленню. Виявлено незначне неорганічне забруднення поверхні кремнієм. Поверхня – максимально мікрошероховата, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату »(POSEIDO Journal, Page 42, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

table osstem

Ідентифікаційна карта поверхні Osstem SA відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Osstem SA (Osstem implant Co., Пусан, Корея)(Номер в каталозі: BTS3540135; Серія: FTP111062)
Рентгенівська Фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Вуглець

Кремній

Скануюча електронна мікроскопія польовій емісії (СЕМ ПЕ) Наногладка Максімальна мікрошероховатість Поверхня Osstem SA (Osstem implant Co., Пусан, Корея) Основний матеріал (Core) Комерційно чистий титан класу 4 (G4Ti) Забруднення Кремній (Si) – Неорганічне забруднення (IPol) мікротопографії (Micro)

Шероховата(R).

Максимальна (Ma).

Груба(Ru)

Нанотопографія (Nano)Гладка (S)Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна(NF)

Гомогенна(Ho)

 

(POSEIDO Journal, Page 46, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії MIS Implants Technologies:

 


«MIS Seven (MIS Implants Technologies, Бар-Лев, Ізраїль) – оброблена піскоструєм / протравлена кислотою поверхня надчистого титанового сплаву класу 23 з екстра низьким вмістом домішок (ELI). Ознаки забруднення або хімічної модифікації поверхні повністю були відсутні. Поверхня помірно мікрошорстка, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату »(POSEIDO Journal, Page 42, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

table MIS

Ідентифікаційна карта поверхні MISSeven відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
MIS Seven (MIS Implants Technologies, Бар-Лев, Израїль)(Номер по каталогу: MF7-13500; Серія: WO1129838)
Рентгенівська фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Вуглець

Алюміній

Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії (СЕМ ПЕ) Наногладка Помірна мікрошорстка

Поверхня MIS Seven (MIS Implants Technologies, Бар-Лев, Ізраїль)

Основний матеріал (Core) надчистого титановий сплав Ti-6Al-4V класу 23 (G23Ti) Забруднення Відсутні мікротопографії (Micro )

Шорстка (R).

Помірна (Mo).

Гладка (Fl)

Нанотопографія (Nano) Гладка (S) Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна (NF)

Гомогенна (Ho)

 

(POSEIDO Journal, Page 47, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Alpha Bio Tec Ltd .:

 


AlphaBio (Alpha Bio Tec Ltd, Петах-Тіква, Ізраїль) – оброблена пескоструєм / піддана кислотному травленню поверхню надчистого титанового сплаву класу 23 з екстра низьким вмістом домішок (ELI). Поверхня має забруднення у вигляді частинок оксиду алюмінію (Al2O3) великого розміру. Крім того, було виявлено неорганічне забруднення поверхні кремнієм, фтором, натрієм, цинком і сіркою. Поверхня помірно мікрошорстка, наногладка і неоднорідна по всьому тілу імплантату (POSEIDO Journal, Page 52, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

 

table AlphaBio

Ідентифікаційна карта поверхні AlphaBio відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Alpha Bio SPI (Alpha Bio Tec Ltd, Петах-Тиква, Израїль)(Номер по каталогу: 1346; Серія: 612601)
Рентгенівська фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Кремній

Вуглець

Алюміній

Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії (СЕМ ПЕ) Частинки алюмінія Наногладка помірна мікрошорсткість Поверхня Alpha Bio (Alpha Bio Tec Ltd, Петах-Тіква, Ізраїль) Основний матеріал (Core) надчистого титановий сплав Ti-6Al-4V класу 23 (G23Ti) Забруднення Оксід алюмінію (Al2O3) – напилення покриття (SC). Кремній (Si) – Фтор (F) – Натрій (Na) – Цинк (Zn) – Сірка (S) – Неорганічне забруднення (IPol) мікротопографії (Micro)

Шорстка (R).

Помірна (Mo).

Згладжена (Fo)

Нанотопографія (Nano) Гладка (S) Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна (NF)

Гетерогенна (He)

(POSEIDO Journal, Page 51, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Zimmer:

 


«Zimmer MTX (Zimmer, Карлсбад, Каліфорнія, США) – поверхня створюється методом струменевої обробки титанового сплаву класу 5 резорбіруемой струменевого середовища (RBM, гідроксиапатит) з подальшим вимиванням часток кислотою (струменева обробка частинками RBM / очищена поверхня). Виявлено низький рівень імпрегнації поверхні фосфатом кальцію (CaP), що не помітним на знімку FE-SEM, однак гомогенно розподіленим по всій поверхні. Крім того, було виявлено неорганічне забруднення поверхні кремнієм. Поверхня мінімально мікрошорстка, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату »(POSEIDO Journal, Page 62, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

table Zimmer

 

Ідентифікаційна карта поверхні ZimmerMTX відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
MTX (Tapered Screw-Vent; Zimmer, Карлсбад, Каліфорнія, США) (Номер в каталозі: TSVB16; Серія: 60714527)
Рентгенівська Фотоемісійні спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Кремній

Фосфор

Кальцій

Алюміній

Вуглець

Скануюча електронна мікроскопія польової емісії (СЕМ ПЕ) Наногладка Мінімальна мікрошорсткість Поверхня MTX (Zimmer, Карлсбад, Каліфорнія, США) Основний матеріал (Core) Титановий сплав Ti-6Al-4V класу 5 (G5Ti) Забруднення Фосфат кальцію (CaP) – Низька ступінь імпрегнації (LI ). Кремній (Si) – Неорганічне забруднення (IPol) мікротопографії (Micro)

Шорстка (R).

Мінімальна (Mi).

Гладка (Fl)

Нанотопографія (Nano) Гладка (S) Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна(NF)

Гомогенна(Ho)

 

(POSEIDO Journal, Page 63, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії BioHorizons:

 


«BioHorizons RBT (BioHorizons, Бірмінгем, Алабама, США) – Поверхня створюється методом струменевої обробки титанового сплаву класу 5 резорбіруемого струменевого середовища (RBM) з подальшим вимиванням часток кислотою. В ході аналізу виявлено низький рівень імпрегнації поверхні фосфатом кальцію (CaP), що не помітним на знімку FESEM, однак гомогенно розподіленим по всій поверхні. Крім того, було виявлено неорганічне забруднення поверхні кремнієм. Поверхня помірно мікрошорстка, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату ». (POSEIDO Journal, Page 62, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

table BioHorizons

 

Ідентифікаційна карта поверхні BiohorizonsRBT відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Biohorizons RBT (Biohorizons, Бірмінгем, Алабама, США) (Номер в каталозі: TLXS812; Серія: 1104684)
Рентгенівська Фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан
Кіслород Вуглець

Фосфор

Кальцій

Алюміній Скануюча електронна мікроскопія польової емісії (СЕМ ПЕ) НаногладкаяУмеренная мікрошероховатостьПоверхностьBiohorizons RBT (Biohorizons, Бірмінгем, Алабама, США) Основний матеріал (Core) Титановий сплав Ti-6Al-4V класу 5 (G5Ti) ЗагрязненіяФосфат кальцію (CaP) – Низька ступінь імпрегнації (LI) . Кремній (Si) – Неорганічне забруднення (IPol) мікротопографії (Micro)

Шорстка (R).

Помірна (Mo).

Згладжена (Fo)

Нанотопографія (Nano) Гладка (S) Глобальна архітектура (Archi)

Нефрактальна (NF)

Гомогенна (Ho)

 

(POSEIDO Journal, Page 63, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії ADIN:

 


«OsseoFix, ADIN (ADIN, Афула, Ізраїль) – поверхня створена методом струменевої обробки титанового сплаву класу 5 резорбіруэмого струменэвим середовищем (RBM) без подальшого вимивання частинок кислотою. Внаслідок відсутності етапу вимивання, поверхня залишається покритою несуцільним шаром частинок фосфату кальцію. Крім того, було виявлено органічне забруднення поверхні (вся поверхня імплантату була покрита товстим шаром вуглецю). Також було виявлено неорганічне забруднення поверхні кремнієм, фтором і магнієм. Поверхня помірно мікрошероховатость, наногладкая і неоднорідна по всьому тілу імплантату »(POSEIDO Journal, Page 62, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

 

table ADIN

Ідентифікаційна карта поверхні OsseoFix відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
OsseoFix (Touareg X; ADIN, Афула, Ізраїль) (Номер за каталогом: ISP-X-130149; Серія: 7118401)
Рентгенівська Фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Кальцій Кіслород

Титан
Вуглець

Алюміній

Фосфор

Магній

Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії (СЕМ ПЕ)
Частинки фосфату кальцію
Наногладка
Помірна мікрошорсткість
Поверхня
OsseoFix (ADIN, Афула, Израїль)
Основний матеріал (Core)
Титановий сплав Ti-6Al-4V класа 5 (G5Ti)
Забруднення
Фосфат кальція (CaP) – Несуцільне покриття (DC). Органічне забруднення (OPol). Кремній (Si) – фтор (F) – Магній (Mg) -Неорганічне забруднення (IPol)
Мікротопографії (Micro)
Шероховата(R).Помірна (Mo).

Груба (Ru)

Нанотопографія (Nano)
Гладка (S)
Глобальна архітектура (Archi)
Нефрактальна(NF) Гетерогенна(He)

(POSEIDO Journal, Page 64, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії DIO Corporation:

 


“DIOBioTite-M (DIO Corporation, Пусан, Корея) – поверхня, створена методом струменевої обробки резорбіруемого струменевого середовищем (RBM) / с подальшим вимиванням часток кислотою. На поверхні було виявлено гомогенне розподілений залишковий шар фосфату кальцію (CaP), що не помітний на знімку FESEM. Крім того, було виявлено неорганічне забруднення поверхні магнієм, кремнієм і, особливо, вольфрамом. Поверхня мінімально мікрошорстка, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату “(POSEIDO Journal, Page 73, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

table DIO

 

Ідентифікаційна карта поверхні DIOBioTite-M відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
DIO BioTite-M (DIO Corporation, Пусан, Корея )(Номер в каталзі: UF4513M; Серія: KR110919P13
Рентгенівська Фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан Кремній

Фосфор

Магній

Вольфрам

Кіслород
Вуглець

Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії (СЕМ ПЕ)
Наногладка
Мінімальна мікрошорсткість
Поверхня
DIO BioTite-M (DIO Corporation, Пусан, Корея)
Основний матеріал (Core)
Комерційно чистий титан класа 4 (G4Ti)
Забруднення
Фосфат кальція (CaP) – Залишкова імпрегнація (RI). Магній (Mg) – Кремній (Si) – Вольфрам (W) – Неорганічне забруднення (IPol)
Мікротопографія (Micro)
Шероховата(R).Мінімальна (Mi).

Згладжена(Fo)

Нанотопографія (Nano)
Гладка (S)
Глобальна архітектура (Archi)
Нефрактальна(NF)Гомогенна(Ho)

(POSEIDO Journal, Page 67, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії Anthogyr:

 


    «Anthogyr BCP (Anthogyr, Салланш, Франція) – поверхня, створена шляхом струменевої обробці титанового сплаву класу 5 резорбіруемого струменевого середовища (RBM) / с подальшим вимиванням залишкових частинок кислотою. В ході аналізу була відзначена низька ступінь імпрегнації поверхні гомогенно розподіленим фосфатом кальцію (CaP), що не помітний на знімку FESEM. Також було виявлено органічне (покриття вуглецем) і неорганічне забруднення поверхні (кремнієм). Поверхня помірно мікрошорстка, наногладка, гомогенна по всьому тілу імплантату »(POSEIDO Journal, Page 74, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

table Anthogyr

Ідентифікаційна карта поверхні AnthogyrBCP відповідно до кодифікацієї Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Anthogyr BCP (Axiom PX; Anthogyr, Салланш, Франція)(Номер в каталозі: PX40120; Серія: 11255036)
Рентгенівська Фотоемісійні спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%)
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан Кисень
Вуглець Фосфор Алюміній
Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії (СЕМ ПЕ)
Наногладкая
Помірна мікрошероховатость
Поверхня
Anthogyr BCP (Anthogyr, Салланш, Франція)
Основний матеріал (Core)
Титановий сплав Ti-6Al-4V класа 5 (G5Ti)
Забруднення
Фосфат кальція (CaP) – Низька ступінь імпрегнації (LI). Органічне забруднення (OPol). Кремній (Si) – Неорганічне забруднення (IPol)
Мікротопографія (Micro)
Шероховата(R). Помірна (Mo).

Згладжена (Fo)

Нанотопографія (Nano)
Гладка (S)
Глобальна архітектура (Archi)
Нефрактальна(NF)Гомогенна(Ho)

(POSEIDO Journal, Page 68, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 


 

Результати дослідження поверхні дентальних імплантатів
виробництва компанії AstraTech:

 


“OsseoSpeed, AstraTech (AstraTech, Мёльндаль, Швеція) – поверхня, отримана після струменевої обробки частинками діоксиду титану (TiO2), травлення плавиковою кислотою і невідомого процесу субтрактівної імпрегнації та мікро- / нанотекстурірованія (SIMN). В ході аналізу була відзначена залишкова імпрегнація поверхні фтором. Забруднення поверхні виявлено не було. Помірна мікро- і наношорсткість поверхні відзначалися по всьому тілу імплантату. Окремі великі частки TiO2 (залишкове явище після струменевої обробки) інтегровані в поверхню і є виключно гладкими (як на мікро-, так і на нанорівні). Внаслідок наявності великих часток поверхню можна вважати гетерогенної “(POSEIDO Journal, Page 74, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

 

table Astra

Ідентифікаційна карта поверхні Osseospeed відповідно до кодифікації Стандарту ідентифікації поверхні імплантату (ISIS).
Osseospeed 5.0 S (AstraTech, Мёльндаль, Швеція) (Номер в каталозі: 24654; Серія: 60086)
Рентгенівська фотоемісійна спектроскопія (РФС) / Електронна спектроскопія для хімічного аналізу (ЕСХА) Хімічний склад поверхні (%
Електронна спектроскопія (ОЕС)
Титан Кіслород
Вуглець
Скануюча електронна мікроскопія польовий емісії (СЕМ ПЕ)
Наношорсткість
помірна мікрошорсткість
Поверхня
Osseospeed (AstraTech, Мёльндаль, Швеція)
Основний матеріал (Core)
Комерційний чистий титан класу 4 (G4Ti)
Забруднення
Фтор (F) – Остаточна імпрегнація (RI)
Мікротопографія (Micro)
Шероховата(R). Помірна (Mo).

Згладжена (Fo)

Нанотопографія (Nano)
Шероховата (R)
Глобальна архітектура (Archi)
Нефрактальна(NF)Гомогенна(He)

TiO2 – випадкові частки (TiO2-RP)

(POSEIDO Journal, Page 70, Volume 2, Issue 1, March 2014)

 

Як видно з наведених вище результатів, у багатьох моделей імплантатів дослідженням виявлено досить значні відхилення у вигляді забруднень залишкових після процесу нанесення поверхні на тіло імплантату і не видалених подальшим процесом очищення. Характерно, що наявність забруднень не залежить від методу отримання поверхні імплантату і її типу. У представленому дослідженні ми бачимо, що забруднення присутні на поверхнях будь-яких типів. На закінчення розглянемо висновки, які були зроблені авторами даного дослідження, щодо тих типів поверхонь, з представниками яких ми познайомилися в результаті вивчення матеріалів цієї наукової роботи.

1)   Отримання поверхні детальних імплантатів шляхом анодування:

«Концепція анодування поверхні була розроблена для поліпшення
біохімічної і біомеханічної взаємодії між поверхнею дентального імплантату і кістковою тканиною. Процес анодування увазі утворення товстого мікрометричного зовнішнього шару діоксиду титану (TiO2) на всій поверхні імплантату, в результаті чого поверхня імпрегніруются певними іонами (в основному іонами кальцію, фосфору і магнію), що пояснює характерну модель профілю поверхні при її аналізі методом ОЕС (AES) по глибині. Передбачається, що дана характеристика забезпечує поліпшення хімічної взаємодії поверхні імплантату з кістковою тканиною через підвищення біосумісності діоксиду титану і оновлення мінералів у кістковій тканині. Анодування також дозволяє отримати специфічні морфологічні особливості поверхні, зокрема мікропори, необхідні для поліпшення біомеханічного взаємодії між поверхнею імплантату і кістковою тканиною. Для вирішення зазначених завдань компанії використовують різні стратегії анодування. Поверхня Nobel TiUnite була розроблена для посилення біомеханічної взаємодії між імплантатом і кістковою тканиною, тому її характерними особливостями стали великі мікропори в комбінації з більш агресивною мікропористістю і протяжні тріщини, добре помітні в шарі TiO2. У поверхонь Ospol і Shinhung М, навпаки, наголошується характерна дрібна мікропористість, призначена для поліпшення біохімічної взаємодії імплантату з кістковою тканиною і виключення ризиків, пов’язаних з протяжними тріщинами (на поверхні можливе утворення тільки невеликих локальних тріщин). Поверхні інших імплантатів (Tecom REP і Cowellmedi INNO) створювалися з метою отримання проміжного профілю, що представляє собою золоту середину між двома крайнощами: поверхні повинні були об’єднати переваги біохімічної та біомеханічної взаємодії імплантатів з кістковою тканиною при одночасному виключенні недоліків, характерних для кожного виду взаємодії в окремо .

Однак слід зазначити, що в даний час неможливо визначити, яка із стратегій може претендувати на роль кращої. Якщо враховувати загальну динаміку ринку, то зазначені типи поверхонь були кілька років тому на піку популярності, і багато компаній намагалися скопіювати поверхню імплантатів – лідерів стоматологічного ринку на той момент часу (Nobel Biocare), однак зараз цей тип поверхні використовується все рідше і рідше. Аналіз відповідних літературних джерел не дозволив виявити точні причини зниження популярності даного типу поверхні, за винятком вказівки на погіршення клінічних результатів лікування в порівнянні з клінічними випадками з використанням імплантатів з іншими класичними поверхнями (особлива увага акцентувалася на розвитку періімплантіта і втрати кісткової тканини, що оточує імплантат) ». (POSEIDO Journal, Page 33, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

 

2) Отримання поверхні шляхом її обробки за принципом або аналогічно SLA і його типам:

«Концепція поверхні типу SLA полягає в поліпшенні біомеханічної взаємодії між кістковою тканиною і поверхнею імплантата за рахунок збільшення її мікрошорсткості. Хімічна модифікація поверхні, що отримується в результаті обробки, також впливає на її біохімічну взаємодію з кістковою тканиною, однак цей аспект рідко згадується при розгляді концепції подібного типу поверхонь. У чотирьох з усіх зразків, які брали участь в дослідженні, була виявлена ​​хімічна імпрегнація поверхні, однак модифікацію поверхні більшості з них можна було віднести до непередбачених наслідків процесу кислотного травлення на відміну від навмисної модифікації поверхні, передбачуваної біохімічної концепції. У 15 зразків були виявлені різні форми неорганічного забруднення поверхні, що є результатом процесу виробництва, зокрема поверхнях 5 зразків була покрита залишковими частками оксиду алюмінію Al2O3. На двох поверхнях було виявлено наявність органічного забруднення, що представляє вагому загрозу для досягнення успішного клінічного результату (рання втрата імплантату, періімплантіт). Іншими словами, в підгрупі з поверхнею типу SLA хімічні зміни не є навмисними і розглядаються в якості забруднення, якого слід уникати. Забруднення є показником стандартизації промислової обробки і контролю якості виробів, які виробляє компанія. Даний аспект добре ілюструється на прикладі еволюції поверхонь Friadent: на поверхні Ankylos ще виявляється значний обсяг забруднень, проте більш пізні версії цієї поверхні (Frialit і Xive) вже були випущені в умовах більш суворого контролю якості »(POSEIDO Journal, Page 52, Volume 2, Issue 1, March 2014 року).

 

3)     Отримання поверхні методом RBM:

«Поверхні типу RBM є другою за величиною підгрупою поверхонь імплантатів, що розглядаються в цьому дослідженні. Даний субтрактівний процес (процес обробки поверхонь резорбіруемого струменевого середовища (RBM)) широко використовується в промисловості. Всі продукти, отримані цим методом, мають ряд загальних характеристик, таких як типова мікрошорсткість морфологія поверхні і відсутність значущих нанохарактерістік. Внаслідок різних варіацій процесу обробки можливе створення різної морфології поверхні імплантатів. Найчастіше відмінності виявляються в ступені агресивності мікрошорсткості поверхні, однак типові загальні характеристики дозволяють з легкістю ідентифікувати приналежність поверхні до цієї підгрупи. Концепція поверхонь типу RBM полягає в поліпшенні біомеханічного взаємодії між поверхнею імплантату і кістковою тканиною шляхом збільшення мікрошорсткості поверхні, а також посилення біомеханічного взаємодії між поверхнею імплантату і кістковою тканиною за допомогою імпрегнації фосфату кальцію (CaP) під час струменевої обробки поверхні. Імпрегнація CaP дозволяє забезпечити біомінералізації поверхні шляхом іонного хелатування і прямої стимуляції клітин. Даний тип поверхні асоціюється з хорошими клінічними результатами, що пояснює його часте використання в промисловості.

У підгрупі RBM у двох типів поверхонь були виявлені істотні відмінності від загальних закономірностей, характерних для цієї підгрупи. Однією з цих поверхонь була Adin OsseoFix, створювана методом струменевої обробки без подальшого вимивання частинок кислотою – в результаті вся поверхня імплантату залишається покритою значним залишковим шаром фосфату кальцію (CaP). Дана стратегія була спрямована на вирішення завдань хімічної модифікації поверхні за допомогою CaP (по аналогії з поверхнею NanoTite), однак цей підхід викликав велику кількість питань по причині гетерогенного і неконтрольованого характеру модифікації поверхні. У багатьох зразків з групи з типом поверхні RBM / DAE були виявлено неорганічне забруднення поверхні – здебільшого кремнієм (часто пов’язане із забрудненням упаковки); а також деякими несподіваними елементами (вольфрам). Після оцінки всіх зразків, які розглядають у дослідженні, був зроблений висновок, що на поверхні типу RBM присутня менша кількість забруднюючих речовин, ніж на поверхні типу SLA, однак, незважаючи на цей факт, проблема поліпшення чистоти промислового виробництва все ще не втрачає своєї актуальності. У 4 з 20 досліджуваних зразків було виявлено суттєве органічне забруднення поверхні, що значно підвищує ризик ранньої втрати імплантату або розвитку періімплантіта. Результати проведеного дослідження викликають багато питань, пов’язаних з політикою органів громадської охорони здоров’я щодо контролю якості промислової продукції, представленої на стоматологічному ринку ». (POSEIDO Journal, Page 75, Volume 2, Issue 1, March 2014 року)

 

Сучасні наукові методи дозволяють досконально вивчити досліджувані теми і отримати відповіді на поставлені запитання. Особливо гостро це видно, коли мова йде про інформацію, що піддається об’єктивному аналізу і контролю. Якщо можна відкинути в сторону все суб’єктивне, що ми чуємо від представників різних компаній, і заглибитися в область формул, даних, хімічних елементів і математичних послідовностей, то з’являється прекрасна можливість побачити реальну картину ситуації. Тільки аналіз точних даних, отриманих в результаті наукового дослідження, проведеного відповідно до виробленого науковою групою стандартом ISIS, може дати нам уявлення про існуючий стан речей в області технологій обробки поверхонь імплантатів, використовуваних різними виробниками.

 

Результати, до яких прийшли автори аналізованого нами дослідження, не є достатньо позитивними. Як видно з них, багато виробників, які фігурують в ньому, не в змозі добитися постійних і стабільних якісних результатів в складному процесі обробки і очищення поверхонь дентальних імплантатів. Деякі ж результати говорять про повний провал систем контролю якості виробництва. Все це стало можливим у зв’язку з відсутністю будь-якої системи стандартизування процесів обробки поверхні дентальних імплантатів. Сподіваємося, що дане дослідження, що вводить в практику новий стандарт ISIS, буде першим кроком до створення єдиної системи контролю і оцінки якості виробництва такої тонкої і складної матерії, як дентальні імплантати.